A szalaggal történő gyógyítás módszerét Kenzo Kase japán orvos fejlesztette ki. Rájött, hogy módszerével a ragasztott testrész mozgékonysága megmarad, úgy hogy közben gyulladást csökkent, panaszokat enyhít, tartást biztosít, korrigál. Ez egy speciális ragasztóanyaggal ellátott szalag, amit az élet számos területén tudunk alkalmazni. Később a színterápiát is használni kezdte a szalagokon Kenzo doktor. Kapható fekete, kék, zöld, piros, pink, narancs, sárga és bézs színekben is. A színek hatását is a ragasztást alkalmazónak kiválóan kell ismerni!
A szalagok felhelyezése szaktudást és nagy gyakorlatot igényel. Sokan kérdezhetnétek miért, hiszen ez csak egy szalag, amit a fájó részre ragasztunk – majd a fájdalom elmúlik általa. Ez tévedés. A szalagok nyújthatók. Velük gyulladást csökkenthetünk, tartást adhatunk egy testrésznek, megtámaszthatunk, biztonságot nyújthat, korrekciót tudunk végrehajtani. De nem mindegy, hogy merre hova húzzuk a szalagot, mekkora %-ban nyújtjuk. Ezért kérlek benneteket, hogy egyedül ne próbáljátok feltenni, alkalmazni!
S hogy jön ez az írás, s majdan a többi is ide e sok hasznos információt nyújtó blogba?
Számtalan területén az életnek tudjuk áldásos hasznát venni.
– deréktámasztás
– has tehermentesítés
– stírák megelőzése
– eltávolodott hasizmok visszaállításának segítése
– ödémák lábon, karon
– hát, váll tartása.
Babák számára a hasfájás megszüntetésére lehet az ACUTAPE-t alkalmazni. Aztán ahogy nő a gyermek az adott koruknak megfelelően tudunk segíteni a szalagok alkalmazásával.
Következő írásomban részletesen mutatom majd be az egyes területeket, hogy lássátok, megértsétek, mennyire nagy segítség ez ezekben a csodás hónapokban!
Polgárné Terka
KinesioTape terapeuta
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: