Anya, nő, sport.

Andi története – miért kell várandósan is edzeni

Andi története – Köszönöm Andi ezt a szép és motiváló írást!



A mozgás nemcsak Anyának, de a Babának is jó! Avagy óda a Kangához 


Sokszor megírtam már ezt a cikket a fejemben hajnalok hajnalán szoptatás közben, de eljött az idő, hogy “papírra vessem”, hátha ezáltal mozgásra sarkallok kétségek között lévő kismamákat is. 
Fogadjátok szeretettel a történetemet, amely bemutatja a kapcsolatomat a mozgással a várandósságaim alatt.


Már lelkes Kanga csapataim voltak, kezdők és haladók egyaránt, akikkel heti több alkalommal tornáztunk együtt, amikor elkezdtem külön a kismamákkal is edzeni, PreKangázni (szülés előtti torna).

PreKanga

PreKanga Debrecenben

Egy álmom vált valóra akkor, amikor később az én pocakomba is beköltözött a kislányom, és pocakosan tarthattam a kismama tornát, így még hitelesebben tudtam átadni mind az elméleti, mind a gyakorlati tudásomat a kismamáknak, közben pedig én is megtapasztalhattam, hogy az a sok-sok kutatási eredmény, amely a várandósság alatti testedzés fontosságát támasztja alá, tényleg igaz. 


Hogy lássátok mire is gondolok, olvassátok szeretettel az alábbi cikket. 


Mielőtt a kisfiamat vártuk, elvesztettünk egy kisbabát 10 hetesen. Így következő terhességemmel, gyermekünkkel a szívem alatt nem sportoltam semmit, nem mertem – pedig világ életemben rengeteget mozogtam -, de valahogy a terhesség alatt többet aggódtam, mint előtte valaha. Környezetem is folyamatosan pihenésre sarkallt. Az mondjuk tény, hogy annyit sem előtte, sem azóta nem pihentem, de nem is voltam olyan magabiztos akkor, mint később. A kisfiam 37 hétre született, papíron ez már nem koraszülés, de az ő esetében jól jött volna még 1-2 hét odabent.

Szülés után a regenerációval mit sem foglalkozva, a rectus diastasis (egyenes hasizmok kóros eltávolodása) fogalmáról mit sem sejtve otthon tornázgattam, a pocakom mégsem akart eltűnni. Végül a Kistesó korai érkezése legitimálta is azt a pocakot. Ezúttal nyilván lazább voltam, kevesebbet aggódtam, a mozgás is adott volt, hiszen egy egyéves kisfiúval töltöttem napjaimat. 

A szülés ismét könnyen ment, megint a 37. héten. Szerencsére Kislányom esetében ez nem volt korai. Fél éves elmúlt már, amikor Kangatrainer lettem, és megtapasztalhattam a „Kangavarázst”, hogy ez nem csupán egy tökéletesen biztonságos, hatékony, jótékony edzésforma, hanem emellett a szülés utáni regenerációt is célozza. Végre helyrehoztam a hasam és igazán jó formába lendültem és ebben nagyon sok anyukának tudtam segíteni. Összetartó, szeretetteljes légkörben valódi barátságok alakultak ki, egy igazi közösséget alkottunk, ahol együtt csinosodtunk.

Andi

Hamarosan bejelenthettem, hogy a hasam azért gömbölyödik újfent, mert várandós lettem.  Ezúttal tudatosan sportoltam végig, ami heti 3-4 Kanga/PreKanga órát jelentett 37. hétig, és kezdettől fogva bíztam abban, hogy ahogyan a 10-nél is több PreKangaMamim (kismamám) 40. hét környékén szült és végig tornázott velem, úgy nekem is sikerülhet a bűvös 37. hetet túllépni. Az egész terhesség meseszerű volt, örömteli, probléma mentes, semmilyen fájdalom, kellemetlenség nem kísért, tulajdonképp majdnem ugyanolyan voltam várandósan, mint egyébként, csak egy hatalmas pocak társult hozzám.

Azt hiszem annyi bókot életemben nem kaptam, mint állapotosan, harmadik babánkat várva. Nagyon jól éreztem magam, sportosan, büszkén, magabiztosan. Tudtam – hiszen tanultam is -, hogy ahogy én edzek, edz velem a kisbabám is, és ezáltal erősebb, szívósabb lesz, és kisebb eséllyel fog korábban érkezni. Mindemellett én is olyan fitten mentem a szülőszobára, hogy minden orvos elismerően dícsért, és végül majdnem a 39. hétig pocakban maradt Lara, a KangaBabám!

Ezt már önmagában hihetetlen sikerként éltük meg, ehhez társult még, hogy maga szülés is sokkal természetesebben, könnyebben zajlott, gátvédelemmel. Lara pedig egy gyönyörű, erős, csupa izom, életrevaló tündérke. (2017.07.10-én 3640 grammal, 51 cm-rel világra jött tömény szeretet! 

Lara


Minden vágyam teljesült!  Aztán két héttel szülés után már sokkal fittebbnek éreztem magam, mint korábban, mozgásszervi kellemetlenségek nélkül, rengeteg energiával és lényegesen jobb állapotú, könnyebben aktivizálható hasizmokkal. 

Mostmár az eddigieknél is őszintébben állíthatom, hogy mozogni kell a várandósság alatt is, valamint tudatosan készülni, edzeni jó és hasznos is! 

Köszönöm Reninek (Tőkés Renáta) hogy megmutatta nekem mi az a Kanga, PreKanga, RTM, hogy megtapasztalhassam és továbbadhassam a tudást, a sport szeretetét, a közösségi élményt az anyukáknak, leendő anyukáknak. 


Ez egy életforma, egy varázslat, de vigyázat, függőséget okoz! 
És tényleg igaz, hogy “Fitt Anyuka, Boldog Baba, Büszke Apuka!”

Weisz-Kovács Andrea, Debrecen

 

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Bea Kalincsák says:

    Igazán követendő példa vagy Andi! Mind Nőként, Anyaként és Kangatrénerként!


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!