Minden édesanyának, aki még a komfortzónáján belül sem érzi jól magát.
Mozogni jó. Babával együtt kikapcsolódni szuper. De… Sok gyakorlati kérdés merül fel a Nagy Első Kirándulás előtt, amire jó lenne szakértői választ kapni kb azonnal. Fórumok, csevegő csoportok, játszótéri sorstársak, a net számtalan bugyra és zuga rejt jó és még jobb infókat, aztán vagy bejönnek a tanácsok, vagy nem. Itt a saját tapasztalataimat olvashatod, Kedves Édesanya 🙂
Kirándulni lehet csapatban és egyedül a gyerekkel. Előfordul, hogy a baba kizárólag ringatva alszik, azalatt pedig nem akarsz a házimunkával törődni, mert Neked is kell valami kikapcsolódás. Menj sétálni, ha jó idő van! Ha rossz a kedved, ölelj meg néhány fát és tanítsd meg rá a gyereket is.
Mit vegyél fel?
Igen. Te. Mert ahogy a kisgyerekkel közös kikapcsolódás van terítéken, elfelejtődik a legfontosabb ellátó- és logisztikai egység felszerelése.
Kényelmes alsóneműt, szoptatós melltartóhoz szopibarát felsőt: pl pántos trikó, amit lefelé, egyéb póló, amit felfelé húzol, mert így védett a derekad. Sportmelltartót, ha mozgalmasabbnak ígérkezik a program. Izzadósabbaknak úgynevezett technikai trikó lehet a joker, mert az gyorsan elvezeti a vizet a bőrről, komfortosabb és biztonságosabb is. Sőt, az “izomtrikó” nagy trükkje, hogy oldalra húzva lehet benne etetni. A sportáruházak “olcsónemráz” kategóriájú futópólóit ajánlom, nyűhetőek és szép színesek.
Normális zoknit és kényelmes cipőt. Akár egész nap benne vagy, nem mindegy, milyen érzés!
Ha nadrágot, akkor minimum 5 zsebe legyen, ha oldalzsebes is, az már extra.
Ha szoknyát, akkor okosan válassz táskát. És alsóneműt, gondolj a combok csókjára.
A fejedre kényelmes és jól szellőző, árnyékot adó fejfedő kéne, de nagyon gyakran csak egy homlokra tolt napszemüvegig jutunk el.
Fényvédőt. A gyereket naponta 100x is bekened, de estére neked lesz a legpirosabb a dekoltázsod. És a füled. Kend be magad kb még hajnalban, úgy nagy eséllyel megúszod a leégést.
Derekadra köthető pulcsit, ha kapucnis, az szuper.
Mit adj a gyerekre?
Hordozott gyerekre nem kell annyi réteg, mert egymást fűtitek. De a “kilógó” részeire kellenek a ruhák. Ezt a legegyszerűbben egy nyitva hagyott kardigán és babylegs (kb mint egy lábfej nélküli zokni) kombóval lehet megoldani. Télen közös kabát, csőtop, hordozós takaró is szóba jön, kinek mi. Nyáron viszont egymást hűtitek! Viccen kívül. Összeizzadtok ugyan, de a felnőtt hőszabályozása segít a babának. A fejét egy, árnyékot adó sapival, a huzatra érzékenyebbeket füles sapkával védheted a naptól. A kart és lábat célszerű valami szellős, könnyű és hosszú(!) pólóval, nadrággal takarni. Egyrészt a kidörzsölődést is megelőzheted, másrészt nem nagyon találni olyan napvédő krémet, amit nyugodtan a pici babák bőrére kenhetnénk és ne fogná meg a hordozóeszközt.
Mibe pakolj?
Babakocsinál adott a cuccpáholy, nagy és fellógatható táskák, csomagtartó a gyerek alatt, napernyő, koktéltartó, miegyéb.
Hordozáskor viszont mindent magad cipelsz, ezért próbálsz ésszerűen és millió kompromisszumot kötve pakolni. Bevásárláskor akár banyatankot húzol, akár szatyrot vagy hosszú pántos oldaltáskát viszel, nehéz. A hurcikészítők gyönyörű remekműveiben a gyerek dolgait, na meg a mindennapi apróságokat és a telefonodat tárolod, slussz 🙂
Nem nagy élmény úgy kirándulni, hogy a gyereken kívül egy túl nagy vonulós pakkot is cipelned kell, épp ezért talán tudok segíteni pár trükkel.
Az egyik a bázis. Ez lehet a parkolóban hagyott autó, ahova visszaérsz belátható időn belül, vagy egy szálláshely, akár a nagyiék.
A másik a “serpa”. Azaz egy másik felnőtt, aki hátizsákban viszi a váltás ruhát, tartalék nasit, plusz pelenkát, piknikplédet, plusz akksit a fényképezőhöz… Sőt. Egy kis hároméves önjáró gyerek el tudja vinni a maga kis elemózsiáját a maga táskájában.
Ha ezek közül egyik sincs, akkor a több holminak kis hátizsák és a gyereket hátra véve, elöl tudod vinni.
Az aprajának egy övtáska, biciklis övtáska, vagy a speciális hurcitáska jó lehet.
Fontos, hosszú távon úgy kényelmes a cipekedés, ha egyenletesen terheled mindkét oldalad, és a vállak mellett a csípődre is terhelsz.
Mit csomagolj?
Ööö… Mindent?
Vonulós pakk tipp: a váltás pelus, ruha, kis kiszerelésű törlőkendő, két ragtapasz, kindertojás sárgájában popsikrém. Esőruha, egy multifunkciós sál, extra meleg ruha, unaloműző játék…
A felnőttnek: folyadékot, villámnasit (szőlőcukrot, müzliszeletet, csokit ne, mert elolvad). Szoptatós édesanyáknak még többet.
A gyereknek: folyadékot = szénsavmentes víz. A többi nem oltja a szomjat. Szopókás üvegből könnyen isznak az egészen kicsik is, de cumizavart okozhatnak a szopis babáknál. Ezt is egyéni szempont, nem általánosítok.
Fontos, hogy egy-két túra kedvéért nem kell övre akasztható csudakulacsot venni, postás gumival egész jól rögzíthető egy sima vizespalack is.
Nasit: kis dobozkában gurgulázó puffasztott izék helyett jobb a cikkekre vágott, hámozott alma, önzáró zacskóban. Vagy sárgarépa. BLW-s gyerekek előnyben.
Ha meg tudod oldani, hogy csak a valóban legszükségesebbeket vidd magadon, akkor már csak egy nagy adag bátorság kell és indulhattok is.
A Kangatrail egyre több helyen elérhető, de ha csak a kimozdulásért mennél, a babahordozó klubok is szerveznek sétákat, városnézést, közös kirándulást. A tapasztalt anyukák pedig szívesen segítenek egymásnak.
Gálffy Anna
Kangatrainer, PreKanga trainer,
Rectus Training Módszer hivatalos oktatója,
2 gyermek édesanyja
E-mail: anna@kangatraining.hu
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: