Felmerült a kérdés, hogy a gátizmok erősítése miért olyan fontos, ha egyszer nem érzel ott problémát.
- Először is a legfontosabb, hogy ha van rectus diastasisod, akkor nagyobb teher kerül a medencefenékre, így ha nem kompenzálod, akkor ha most nem is érzel bajt, hamar lesz belőle.
- Fontos, hogy a gátizmok egy része ugyanolyan izom, mint a bicepszed pl., ha nem edzed, gyenge, ha edzed, erős.
- A gátizmokra nem szabad úgy gondolni, mint valami különálló szervre, különálló izomcsoportra. A medencefenék izmai a core – törzstartó izmok részei!
- –> Pont ezért, nem lehet elég csak a gátizommal, csak a has vagy csak a hát izmaival foglalkozni. Ezekkel együtt, sőt, a rekesz izommal is, és a megfelelő testtartással is foglalkoznunk kell, ha egészséges medencefeneket szeretnénk.
Forrás: Flickr.com
‼️Miért fontos?
- A gátizom problémák a szült nők 1/3-át komolyabb szinten érinti
- A gátizom gyengeség gyógyítható
- A gátizom gyengeségtől szenvedő nők nem beszélnek róla, többségük csendben szenved. Hosszú távon elfogadják, hogy ez az élet, a szülés velejárója.
- A gátizom gyengeség sok nőt visszatart a testedzéstől, ami egyéb egészségügyi problémákhoz is vezet. Aki viszont folytatja testedzését a gátizom megerősítése nélkül, ront a saját állapotán.
- A medencefenék tornát minden nőnek tanítani és ajánlani kéne, már az iskolás korban a folyamatos ülés és görnyedés miatt sok fiatal lánynál fellépnek a problémák.
És ez utóbbi felsorolás független tény a rectus diastasistól. Sajnos kicsit “tabu” téma ez a mai világban, de ha mással nem, a felcseperedő lányunkkal érdemes erről beszélni, és tanítani neki, hogy a sok iskola padban görnyedés mellett nekik is igenis szükségük van a hasizom, a hátizom és a gátizom erősítésére.
Tőkés Renáta
Fitness edző, Pre- és Posztnatális Fitness Specialista (AFPA),
RTM – Rectus Training Módszer Alapító
Kangatraining Magyarország Országos Vezető
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: