Anya, nő, sport.

Sport motivációs idézetek

Futás közben, amikor már fáradok, sokszor eszembe jut 1-1 idézet, egy mantra, ami tovább lendít. Sokszor ezt meg is osztom a facebook oldalamon, vagy az instagram oldalamon, de arra gondoltam, csokorba gyűjtöm őket, így Ti is megtalálhatjátok azokat az idézeteket, ami akár a sportolás közben segít, akár elkezdeni segít, vagy nem feladni segít. Ha neked… Tovább »

10 ok, amiért érdemes gyalogolni

Sokszor eszünkbe sem jut, hogy már azzal is mennyit teszünk az egészségünkért, ha gyalogolunk. Pedig megéri időt áldozni rá! Miért? 1. A tempós gyaloglás alatt pulzusod a zsírégető és a kardió tartományban van a legtöbbet, így segít beindítani a fogyást, vagy formában tartani a tested. 2. A láb izmait szépen fejleszti, így a formásabb lábak… Tovább »

Sport pocakkal 1. – Testedzés szempontjából fontos élettani változások a várandósság alatt

Egy korábbi sorozatban már részletesen említettem azokat az élettani változásokat, amelyek bekövetkeznek a várandós nők szervezetében. Most nézzük meg, hogy ezek közül melyek azok, amelyek a várandósság alatti sportolást is közvetlenül befolyásolják. A szív és érrendszer esetében: a szív elhelyezkedése kissé megváltozik, nő a munkája a 4. hónaptól nő a pulzusszám 15-20/ perccel a terhesség első… Tovább »

Anya, Nő, Sport – és az egyensúly.

2 gyermekem van. Munkám, amit szeretek, és amiért felelősséggel tartozom.  Életem van és érzéseim, néha fáradt vagyok, néha csalódott, de többnyire boldog. Azt csinálom, amit szeretek, a családom partner ebben, a kollégáim értik, ha valami nem megy azonnal – hiszen ők is Anyák, Nők. És Sportolnak. A pottyoslabda.hu pályázatán megragadt a szemem, “Egyensúly a család… Tovább »

Egészséges táplálkozás, mozgás bevezetése – 8/8. hét

Éééééés itt vagy! Végig csináltad a 8 hetet. Most már biztos vagyok benne, hogy beépült a napi rutinba a mozgás, a táplálkozásod, víz fogyasztásod is sokkal, se SOKKAL jobb, mint 8 héttel ezelőtt.  Ismételjünk csak: Heti 4-szer mozogsz, de 3-szor mindenképpen. Tudod, a fejlődéshez heti 3 edzés kell, a szinten tartáshoz elég a 2. Az… Tovább »

Várandósságra készülve

Tudod már, hogy hamarosan gyermeket szeretnél. Talán pontosan ki is találtad, hogy mikor vágtok bele a “baba-projektbe”, talán úgy vagy vele, hogy ha jön a baba, akkor jöjjön. De tudod-e, hogy már a várandósság ELŐTT sokat tehetsz azért, hogy egészségesebb legyen a babavárás időszaka, könnyebb legyen a terhesség – amit azért nem hiába nevezünk így… Tovább »

Bloggereink, Szakértőink

Bemutatkozunk. Mi vagyunk, akik ezen a blogon írunk, válaszolunk a kérdéseitekre, legjobb tudásunk szerint segítünk, hogy egészségesen, boldogan, és fitten éljétek meg az Anyaságot. Van köztünk orvos, edző, védőnő. Anyák, Nők. Kérdezhettek e-mail-en, saját facebook oldalunkon, vagy a közös facebook csoportunkban – aminek neve találóan Anya, Nő, Sport. Legyél te is Fitt és Boldog Anyuka,… Tovább »

Jól csinálod? A hegymászó plank csúsztatva

A hegymászás / hegymászó plank (Mountain-Climber Sliders) néven híres gyakorlat keményen erősíti az úgynevezett core izmokat, tehát a törzstartó izmokat, kiemelten jó gyakorlat a hasizmoknak. De ezen kívül ez egy egész testet megmozgató gyakorlat, erősíti a vállakat, bicepszet, tricepszet, mellizmokat, csípő hajlítókat, főleg a csúsztatós verziója a lábakat, farizmokat. Ha a tempós változatot választod, akkor kardió… Tovább »

Testedzés szülés után

A szülést követő időszakban – főleg az első gyerekes anyukák esetében – minden figyelem a kisbabára irányul, az új és ismeretlen helyzetekre való megoldás keresésére, miért sír a baba, jól etetem-e, hordozzam-e vagy ne, 3 óránként vagy igény szerint etessem, elég ruha van-e rajta stb, stb… Nem beszélve az édesanya testében bekövetkező szokatlan változásokról, a… Tovább »

Pulzus és edzés

Az  edzés intenzitását legegyszerűbben a pulzussal mérhetjük, kontrollálhatjuk.  Attól függően, hogy mi az edzéssel a célod, különböző pulzus tartományokat különböztetünk meg, melyekben ha végzed edzésedet, hatásosabban éred el célod. Az edzésintenzitását mindig az egyénhez kell igazítani, az életkora, neme, edzettségi szintje alapján meghatározott maximális pulzusához kell viszonyítani. A maximális pulzus kiszámítására több módszer is létezik.  … Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!