Anya, nő, sport.

A fokozatosság elve – az alapok

Nyugodtan kezdhetjük egy közhellyel: A fokozatosság az élet minden területén fontos! DE!!! Szinte sehol sem annyira fontos, mint akkor mikor édesanyaként kezdesz (újra) edzeni. Itt a fokozatosság elve a legnagyobb mértékben első számú elv kell, hogy legyen. A várandósság alatt változik a tested, tőled függetlenül és nem is akárhogy. Még akkor is megérint a változás… Tovább »

Miért érezheted kicsinek az edzőcipőt szülés után?

Csak nem azért, mert megnőtt a lábad?! A terhesség alatt termelődött nagyobb mennyiségű relaxin hormon felelős a szalagok és ízületek ellazulásáért, felpuhulásáért. A kötőszövetekben víz raktározódik el, így téve lehetővé azok alakváltozását. A terhesség alatt főként a medence ízületei lazulnak fel, álló helyzetben jellegzetes fokozott ágyéki lordózis figyelhető meg. A szeméremcsont és a derékfájdalom is gyakori… Tovább »

Mi történhet veled, ha kihagyod a szülés utáni regeneráció lépéseit?

Szülés után általában 3 dolog történik: „azonnal” elkezdünk az otthoni torna DVD-kre tornázni, hogy minél előbb laposabb legyen a hasunk, vagy elkezdünk futni nem tornázunk, nem mozgunk, hiszen sem kedv, sem energia nincs elmegyünk a szülés utáni regenerációs tornák egyikére, a Kangatraining-re vagy az RTM – Rectus Training Módszer óráira, vagy mind a kettőre. Az… Tovább »

Gátizom torna szülés előtt, alatt, és után

Az evolúció a női szervezetet a természetes szülésre tette alkalmassá. Babát világra hozni olyan testi-lelki boldogságélmény, aminek jó értelemben vett megélése minden kismama jogos vágya. A fizikai felkészítés fontos eleme, a medence izomzatának megismerése, megerősítése, rugalmassá tétele, mert a mi kultúránknak sajnos nem része a szülésben részt vevő izomzat felkészítése. Ezért ezt érdemes „tanfolyamon”, szakembertől… Tovább »

Ti kérdeztétek: Szülés után mikor lehet futni?

Szülés után bizony előfordul, hogy “azonnal” futni akarunk, mert kell a mozgás, kell az endorfin, kell az “én idő”. Nem létezik pontos dátum, ami megadható, de ha figyelembe veszed az alábbi dolgokat, akkor már magad is el tudod dönteni, mikor jön el az ideje. A terhesség alatti hormonális változások nem múlnak el a szülés pillanatában… Tovább »

A gyermek attól lesz jól, ha a szülei is jól vannak – Kovács Nikoletta, Richter Aranyanyu díjazott

Gondolkodtam azon, miért is mondtam egyből igent erre a felkérésre. S persze mondhatnám, hogy mert SOS gyerekfalu (és komolyan is gondolnám), de van ennél egy sokkal személyesebb indokom. Mert a Kanga megváltoztatta az egyik számomra legkedvesebb ember életét. Így, bármikor nagyon szívesen mellé állok, s támogatom őket. S hát álljon itt a mi történetünk. A… Tovább »

Várandósságra készülve

Tudod már, hogy hamarosan gyermeket szeretnél. Talán pontosan ki is találtad, hogy mikor vágtok bele a “baba-projektbe”, talán úgy vagy vele, hogy ha jön a baba, akkor jöjjön. De tudod-e, hogy már a várandósság ELŐTT sokat tehetsz azért, hogy egészségesebb legyen a babavárás időszaka, könnyebb legyen a terhesség – amit azért nem hiába nevezünk így… Tovább »

Bloggereink, Szakértőink

Bemutatkozunk. Mi vagyunk, akik ezen a blogon írunk, válaszolunk a kérdéseitekre, legjobb tudásunk szerint segítünk, hogy egészségesen, boldogan, és fitten éljétek meg az Anyaságot. Van köztünk orvos, edző, védőnő. Anyák, Nők. Kérdezhettek e-mail-en, saját facebook oldalunkon, vagy a közös facebook csoportunkban – aminek neve találóan Anya, Nő, Sport. Legyél te is Fitt és Boldog Anyuka,… Tovább »

Testedzés szülés után

A szülést követő időszakban – főleg az első gyerekes anyukák esetében – minden figyelem a kisbabára irányul, az új és ismeretlen helyzetekre való megoldás keresésére, miért sír a baba, jól etetem-e, hordozzam-e vagy ne, 3 óránként vagy igény szerint etessem, elég ruha van-e rajta stb, stb… Nem beszélve az édesanya testében bekövetkező szokatlan változásokról, a… Tovább »

Babahordozás és sport – avagy tények és tévhitek a hordozásról, mozgásról

Régóta érlelődik bennem, hogy külön írok a hordozásról, a hordozás és sport kapcsolatáról. Egyértelműsítő cikk, segítség, ha még nem döntöttél, segítség, ha kétségeid vannak. Alapvető fontosságú tudni a hordozós sportokról, hogy nem a közhiedelemben elterjedt “sportról” van szó, ahol magas intenzitású elemek, vagy az ún. “high-impact” lépések vannak. A hordozóval történő mozgások alapfeltétele a low-impact… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!