Anya, nő, sport.

Az on-line edzés előnyei és veszélyei

Ez a fura helyzet, amibe kerültünk, amiben most élünk, sok változást hoz az életünkbe – az edzéseink terén is. Nagy hátránya, hogy nem tudunk elmenni a megszokott edzéseinkre, a megfelelő edzőhöz, és a szeretett edzőtársaink is hiányoznak.  Viszont nagy előnye, hogy most elérhető egy csomó olyan mozgásforma, ami eddig valamiért elérhetetlen volt, ki lehet próbálni… Tovább »

Eddz okosan!

Ha szülés után vagy, betegségből netán műtétből lábadozol, esetleg most térsz vissza a rendszeres testedzéshez, már volt kedvenc sportod, vagy most jött egy újabb sport-szerelem, akkor itt az ideje, hogy egy szakképzett edzőt keress! És hogy miért is ajánljuk, hogy ne otthon autodidakta módon kezdj el visszatérni? ha hosszabb időt kihagytál, sok minden változott a… Tovább »

A fokozatosság elve – az alapok

Nyugodtan kezdhetjük egy közhellyel: A fokozatosság az élet minden területén fontos! DE!!! Szinte sehol sem annyira fontos, mint akkor mikor édesanyaként kezdesz (újra) edzeni. Itt a fokozatosság elve a legnagyobb mértékben első számú elv kell, hogy legyen. A várandósság alatt változik a tested, tőled függetlenül és nem is akárhogy. Még akkor is megérint a változás… Tovább »

Kangatraining – 5 éve Magyarországon

Boldog Szülinapot Kangatraining! 🙂 5 éves a Kangatraining Magyarország! A legelső Kangatraining óra Bécsben 2008-ban volt, Nicole Pascher Pre- és Posztnatális Fitness Specialista vezetésével. Ekkor még Nicole nem gondolt arra, hogy ebből egy világméretű “járvány” lesz, és több ezer helyszínen lesz elérhető a Kanga szerte a világon. Pár hét alatt elterjedt a híre, hogy micsoda… Tovább »

KangaMom training – a baba barát alakformáló

Van egy nagyszerű alakformáló torna, amire akár babádat, tipegődet is elviheted, de nélküle is mehetsz.  Ha már túl vagy a szülés utáni regeneráción, jöhet az intenzívebb alakformálás, olyan oktatókkal, akik a szülés utáni megváltozott testre és lélekre ugyanúgy figyelnek, mind a Kangatraining-en. Ez a torna a KangaMom Training / Kanga Anya torna. Nem kell attól… Tovább »

Hasizom regenerálás – az anyai léthez igazítva

Most már szerencsére egyre többen hallunk Anyák, Nők, Sportolók is a témáról: a szülés után a hasizmok eltávolodhatnak egymástól. Rectus Diastasis, szétnyílt hasizom, ki hogy emlegeti, de a lényeg ugyanaz: a várandósság alatt az egyenes hasizmok középvonalban eltávolodnak egymástól – ez normális jelenség, ahogy nő a pocak: neve is van: fiziológiás rectus diastasis. De mikor… Tovább »

Bemutatkozik: a KangaTrail

A KangaTrail azoknak az Anyukáknak és babáiknak szól, akik szeretnek túrázni, beszélgetni, és tornázni is egy időben!   Az edzés 1 óra alatt ötvözi a túrázás és a szülés utáni regenerációs és erősítő gyakorlatokat. A babák az ortopédialilag megfelelő és edzésre alkalmas hordozóeszközben (Manduca, Magyarinda, DidyMos) nézelődhetnek vagy alhatnak – ráadásul a levegőzés is megoldódott! … Tovább »

Bloggereink, Szakértőink

Bemutatkozunk. Mi vagyunk, akik ezen a blogon írunk, válaszolunk a kérdéseitekre, legjobb tudásunk szerint segítünk, hogy egészségesen, boldogan, és fitten éljétek meg az Anyaságot. Van köztünk orvos, edző, védőnő. Anyák, Nők. Kérdezhettek e-mail-en, saját facebook oldalunkon, vagy a közös facebook csoportunkban – aminek neve találóan Anya, Nő, Sport. Legyél te is Fitt és Boldog Anyuka,… Tovább »

Testedzés szülés után

A szülést követő időszakban – főleg az első gyerekes anyukák esetében – minden figyelem a kisbabára irányul, az új és ismeretlen helyzetekre való megoldás keresésére, miért sír a baba, jól etetem-e, hordozzam-e vagy ne, 3 óránként vagy igény szerint etessem, elég ruha van-e rajta stb, stb… Nem beszélve az édesanya testében bekövetkező szokatlan változásokról, a… Tovább »

Babahordozás és sport – avagy tények és tévhitek a hordozásról, mozgásról

Régóta érlelődik bennem, hogy külön írok a hordozásról, a hordozás és sport kapcsolatáról. Egyértelműsítő cikk, segítség, ha még nem döntöttél, segítség, ha kétségeid vannak. Alapvető fontosságú tudni a hordozós sportokról, hogy nem a közhiedelemben elterjedt “sportról” van szó, ahol magas intenzitású elemek, vagy az ún. “high-impact” lépések vannak. A hordozóval történő mozgások alapfeltétele a low-impact… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!